NEWS!The Crossroad Street film trilogy depicts the dramatic and comical life events of three generations of tiny side-street’s residents in Riga. The unusual, fascinating characters invite to follow their lives for a span of a quarter century in this benevolent cinematic novel about Latvians.

Šoruden DVD formātā izdotas skatītāju iemīļotās un starptautiskos kinofestivālos godalgotās dokumentālās filmas „Šķērsiela” un „Jaunie laiki Šķērsielā”.  Un kopā ar 2013. gadā tapušo filmu „Kapitālisms Šķērsielā” tās veido unikālu dokumentālā kino ciklu, kas seko mazas kopienas pārmaiņām 25 gadu garumā.

Dokumentālā filma „Šķērsiela” ir vienīgā Latvijas filma, kas saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu un iekļauta Latvijas Kultūras kanonā, bet līdz šim nebija digitalizēta. Ar Rīgas tūrisma attīstības biroja un Rīgas domes atbalstu kļuvis iespējams no jauna dzīvot līdzi Rīgas nomales ieliņas iedzīvotaju likteņu dramatiskajiem un komiskajiem pavērsieniem ceturdaļgadsimta garumā. Šķērsiela un tās dažādie iedzīvotāji savā ziņā ir visas Latvijas sabiedrības spogulis.
 
Digitalizēto dokumentālo filmu „Šķērsiela” un „Jaunie laiki Šķērsielā” DVD papildināti ar ekskluzīvām, īpaši šim nolūkam veiktām, filmām - intervijām ar to autoriem Ivaru Selecki un Tālivaldi Margēviču par Šķērsielas cikla tapšanu.

 Šķērsielas cikla filmu DVD būs iespējams iegadāties gan katru atsevišķi, gan komplektā „Kino triloģija Šķērsiela” „Best Baltic” stendos un interneta veikalā.

Sīkāka informācija. 
Eiropas dokumentālā kino simpoziji
Producente Baiba Urbane
29508442

www.latfilma.lv - Home
Filmmakers
Organisations
Films
News!

Materials published in this web site are subjects to copyright. No copying or
publishing permitted without written authorisation from authors of this material.
Information provid
er: Baiba Urbane EDKSGILDE. Information provider is responsible for the contents of published materials.
Design and sequence © Gilde film studio, 1998