DALĪBNIEKI
REFERĀTI
FILMAS
SIMPOZIJI
VĒSTURE
LATFILMA

Īstenības tēls dokumentālajā kino.
17. Starptautiskais Eiropas Dokumentālā Kino Simpozijs
FILMAS

AUSTRIJA

“Silence”/ “Klusums”, 2007

94'

Michael Pilz

Sieviete satiek vīrieti dažādās vietās, laikos un noskaņojumos. Filma kā dienasgrāmata, filma kā dzīves un mīlestības apliecinājums.

BULGĀRIA

“Severnata strana na slanchogleda”/ “The Northern Face of Sunflower”/ “Saulespuķes ziemeļu puse”, 2006

48'

Ivan Mladenov

Attālā Bulgārijas nostūrī, kas tik pamests kā vientuļa lauku baznīca un tukša ferma, dzīvo grūta mūža sagrumboti cilvēki un vada savas dienas, kā nu mācēdami – smagi strādājot, strīdoties un pārstāstot neticamas leģendas.

 

ČEHIJA REPUBLIKA

“Sejdeme se v Eurocampu”/  “I Guess We'll Meet at the Eurocamp”/ “Mēs laikam satiksimies Eironometnē”, 2006

57'

Erika Hnikova

Eiropas Savienība. Čehijas nomale. Ciemats atrodas uz sliekšņa starp jauno un veco, vienīgais krogs labu laiku jau slēgts, bet cilvēku attiecības un piederību noteiktām aprindām nosaka uniforma.

 

“Ztracena dovolena”/  “Lost Holiday”/ “Pazaudētās brīvdienas”, 2007

84'

Lucie Kralova

Čehu tūrists Zviedrijā atrod somu ar fotonegatīviem. Sākas aizrautīgi fotoattēlos redzamo cilvēku meklējumi, taču filma ir ne tikvien izklaidējošs detektīvstāsts, bet arī fotogrāfijas spēka apliecinājums.

 

DĀNIJA

“The Monastery”/ “Klosteris”, 2006

84'

Pernille Rose Grønkjær

Astoņdesmitgadīgais vientuļais vecpuisis dzīvo uz salas pilī, kam jau sen vajadzīga pavasara tīrīšana. Un tad viņa dzīvē ienāk krievu mūķene Amvrosija.

Apbalvojumi: Amsterdam, IDFA 2006 Joris Ivens Award, Chicago IDF 2007 Grand Prix Award, Moscow IFF 2007 Audience Award, Sydney Film Festival 2007 FIPRESCI Award Best Documentary, CPH Dox 2006 Special Mention.

IGAUNIJA

“Jonathan Austraaliast”/ “Jonathan From Australia”/ “Džonatans no Austrālijas”, 2007

90'

Sulev Keedus

Sāremā iedzīvotāji jau neskaitāmās paaudzēs zvejo, ada džemperus, iet meža darbos un prom no salas nebrauc. Taču kādu dienu “ārpasaule” pie viņiem ierodas kruīza kuģī.

 

KRIEVIJA

“Rocks Blocking the Entrance”/ “Akmeņi, kas noslēdz ieeju”, 2007

39'

Valery Balayan

Filma par diviem cilvēkiem – izlūku un amerikāņu instruktoru, –  kuru likteņi krustojušies slepenas misijas laikā Aukstajā karā 1953. gadā.

 

“Svyato”/ “Svjato”, 2005

33'

Victor Kossakovsky

Nepilnus trīs gadus vecā Svjatoslava pirmā un, iespējams, visu laiku emocionālākā sastapšanās ar spoguli un savu nepazīstamo dubultnieku tajā.

“Yuri Arabov. Mechanics of Fate”/ “Jurijs Arabovs. Likteņa mehānika”, 2007

 52'

Arkadi Kogan

Scenārists Jurijs Abarovs ir pārliecināts, ka cilvēka dzīve ir tikpat paredzama un izskaidrojama kā kinoscenārijs. Viņu pašu reiz uzmeklēja nepazīstams vīrietis un apgalvoja, ka ir viņa tēvs, kas jau 40 gadus uzskatīts par pazudušu.

 

LIETUVA

“Pries Parskrendant i Zeme”/ “Before Flying Back to Earth”/ “Pirms lidot atpakaļ uz Zemi”, 2005

52'

Arunas Matelis

Filma, kas tik lakoniska un formā vienkārša kā haiku. Jautrība, smiekli un neparasts gaišums slimnīcas palātā, kur bērni diendienā cīnās ar leikēmiju.

Apbalvojumi: Amsterdam, IDFA 2005 Silver Wolf Award for Best Documentary Under 60 Minutes, Brooklyn IFF 2006 Spirit Award, Directors Guild of America, USA 2007 DGA Award (Outstanding Directorial Achievement in Documentary), Leipzig DOK Festival 2005 Golden Dove, Silverdocs Documentary Festival 2006 Honorable Mention.

“Gyveno Senelis ir Bobute”/ “Grandpa and Grandma”/ “Vecaistēvs un vecāmāte”, 2007

28'

Giedre Beinoriute

Among many other Lithuanians, director’s grandparents were exiled to Siberia in 1948. The fairytale-like film consisting of family photographs, national archive material and animation inserts is an intimate story about strength of human mind.

 

NORVĒĢIJA

“Jenter”/ “Girls”/ “Meitenes”, 2007

79'

Hanne MyrenSkola, ballītes, noslēpumi, konflikti un puiši. Viņas ir tikpat kautrīgas, cik bravūrīgas, reizē apmulsušas un pašpārliecinātas – devītklasnieces.

Apbalvojumi: Norwegian DFF Volda 2007 Honorary Mention, Norwegian Short Film Festival 2007 Honorary Mention, National Film Award Amanda 2007 Best Children & Youth Film, Best Documentary

“Kroppen Min”/ “My Body”/ “Mans ķermenis”, 2002

26'

Margareth Olin

Stāstot par savu ķermeni, viņa stāsta par sevi. Nebūdama perfekta, viņa ir pati. Un tieši tāpēc – īpaša.

POLIJA

“Jeden Dzien w PRL”/ “One Day in People's Poland”/ “Viena diena Polijas Republikā”, 2005

58'

Maciej Drygas

No arhīvu materiālos atrodamiem 45 gadus senas ikdienas fragmentiņiem veidota sarežģīta notikumu kolāža. Bet patiesībā komunistiskās Polijas vēsturē 1962. gada 27. septembris bija pavisam parasta diena. Ne laba, ne slikta.

SOMIJA

“Ei Kukaan Ole Saari”/ “No Man is an Island”/ “Cilvēks nav sala”, 2006

41'

Sonja Linden

Pēdējos 16 gadus režisores tēvs Kristers nodzīvojis uz vientuļas salas, vadīdams savādu dzīvi, rakstot dienasgrāmatu un meistarojot sev zārku.

Apbalvojumi: Leipzig DOK Festival 2006 Silver Dove, 17th Nordic Panorama 5 Cities Film Festival, Arhus, Denmark Special Mention, Tampere International Film Festival, Finland 2007 Main Prize

“Taikayo”/ “Magic Night”/ “Maģiska nakts”, 2006

15'

Jouni Hiltunen

Katru nakti neredzīgais Hannes dodas pastaigā pa taisno meža taku, lai klausītos putnu koncertus un piedzīvotu maģisku mirkli krēslas stundā starp divām karstām dienām.

UNGĀRIJA

“Parents With Limits”/ “Vecāki ar ierobežojumiem”, 2006

72'

Eszter Nordin

Iepazinušies garīgo slimību ārstniecības iestādē, klīnikas pacienti precas un audzina bērnus. Kas notiek viņu dzīvē no svinīgās laulību ceremonijas līdz vecākā dēla 7. dzimšanas dienai?

VĀCIJA

“Losers and Winners”, “Zaudētāji un uzvarētāji”, 2006

96'

Ulrike Franke, Michael Loeken

Globalizācijas fenomens un divu atšķirīgu pasauļu sadursme. 400 viesstrādnieki no Ķīnas ierodas Vācijā, lai 60 stundas nedēļā strādātu industriālā vidē, demontētu vienu no pasaulē modernākajām koksa ražotnēm un pārvestu to uz Ķīnu.

 

“Zuneigung”/ “A Certain Affection”/ “Neapšaubāma aizraušanās”, 2007

84'

Quinka Stoehr

Biogrāfisks stāsts, dziļi personisks kinomākslinieces portretējums. Viņa, spītējot fiziski smagajam darbam, radījusi jūtīgus ekrāna tēlus un savā laikā bijusi viena no nedaudzajām sievietēm kinooperatorēm Vācijā.

ZVIEDRIJA

“Ljudmila &  Anatolij”/ “Ludmila un Anatolijs”, 2006

86'

Gunnar Bergdahl

Mātes un dēla dzīve starp atmiņām un cerībām, mīlestību un skumjām, pagātni un tagadni. Dzīve Černobiļas traģēdijas ēnā.

 

“Vikarien”/ “The Substitute”/ “Aizvietotājs”, 2006

85'

Åsa Blanck, Johan Palmgren

Jauns skolotājs vairs nespēj tikt galā ar haosu, kas valda viņa darbavietā. Notikumi sākas, kad Stokholmas pievārtē ierodas „vecās skolas” pedagogs, kam turklāt pieder rekords ačgārnā runāšanā.

Apbalvojumi: Eurodoc Oslo, Norway 2007 Eurodoc Award, Leipzig DOK Festival 2006 Youth Prize

LATVIJA

 

“Teodors”/ “Theodore”, 2006

29'

Laila Pakalniņa

Viņš no savas mājas uz ciemata centru devās katru dienu, lai sēdētu autobusu pieturā un dzertu alu. Kamēr vien Teodors bija, pasaules centrs atradās tieši tur. Tagad vairs ne.

“Mans vīrs Andrejs Saharovs”/ “My Husband Andrei Sakharov”, 2006

52'

Ināra Kolmane

Spēcīga totalitārisma sistēmas un cilvēcīguma konfrontācija caur ūdeņraža bumbas izgudrotāja atraitnes un PSRS pēdējā vadītāja diskusiju neklātienē – atmiņas, intervijas, hronikāli kadri un KGB arhīvu materiāli.

 

“Džona Doreda sala”/ “The Island of John Dored”, 2007

47'

Dzintra Geka

No atmiņām un mīlestības vēstulēm veidota vīzija par norvēģietes Elizabetes un leģendārā kino reportiera Džona Doreda – trakā latvieša ar lauvas dūšu un bērna sirdi – kopīgo laimes salu.

 

“Atnāc, Ērik”/ “Get Lost”, 2005

55'

Ivars Zviedris

Kaimiņš no skārda būdiņas ir vienmēr gaidīts pārējo Latvijas un Igaunijas pierobežas iedzīvotāju mājās. Ar katru no viņiem Ēriku saista kāds notikums.

 

“Zem ozola kuplajiem zariem”/ “In the Shade of the Oak Tree”, 2007

97'

Ivars Seleckis

No pavasara atkušņiem līdz ziemas saliem stāstīts stāsts par cilvēkiem Latvijas laukos, valstij iestājoties Eiropas Savienībā.

 

 

 


www.latfilma.lv - Home
Filmmakers
Organisations
Films
News!
Materials published in this web site are subjects to copyright. No copying or
publishing permitted without written authorisation from authors of this material.
Information provid
er: Baiba Urbane EDKSGILDE. Information provider is responsible for the contents of published materials.
Design and sequence © Gilde film studio, 1998