Kapitālisms Šķērsielā

Autora Talivalda Margēviča un režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu „Kapitālisms Šķērsielā” novembrī izrādīja Amsterdamas Starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā (IDFA). Filma par necilās Pārdaugavas ieliņas ikdienu tika iekļauta vienā programmā ar dokumentālā kino klasiķu Vernera Hercoga, Vitālija Manska, Erola Morisa u.c. jaunākajām filmām.


Filmu triloģija "Šķērsiela" 2013. gada 25. oktobrī saņēma Aleksandra Čaka balvu.

IDFA ir viens no lielākajiem un svarīgākajiem starptautiskajiem kino nozares notikumiem. Festivāls notiek kopš 1988. gada, rādot labākās radošās dokumentālās filmas (creative documentary) no visas pasaules. IDFA programmai tiek atlasītas stilistiski interesantas, sociāli aktuālas un emocionāli uzrunājošas autorfilmas, kas ir kvalitatīvas gan formā, gan saturā. Šogad festivāls notiek no 20. novembra līdz 1. decembrim, un tā programmā iekļautas 292 filmas no vairāk nekā 3000 pieteiktajām. 

Pateicoties mūsu spēcīgajai dokumentālā kino tradīcijai, Latvijas filmas IDFA programmā iekļuvušas vairākkārt, sākot jau no 1989. gadā, kad filma “Šķērsiela” saņēma festivāla galveno balvu. Festivāla konkursā izrādīja arī tās turpinājumu “Jaunie laiki Šķērsielā” (1999). 

„Kapitālisms Šķērsielā”, kas Latvijā pirmizrādi piedzīvoja 4. maijā, ir trešā filma par Rīgas nomales ieliņas iedzīvotājiem un viņu raibo dzīvi. Filma iekļauta IDFA programmā “Masters” (Meistari), kur apkopotas festivāla iecienītāko režisoru jaunākās filmas. Kopā ar Ivara Selecka filmu tajā šogad izrādīs ekscentriskā ģēnija Vernera Hercoga filmu „Death Row II”, meistarīgā novērotāja Vitālija Manska filmu „Pipeline”, politskā kritiķa Erola Morisa „The Unknown Known” u.c. jau par klasiķiem uzskatītu dokumentālā kino režisoru jaunākos darbus.
www.latfilma.lv - sākumlapa
Filmu veidotāji
Organizācijas
Filmas
Jaunumi!

Šajā lapā publicētie materiāli ir autortiesību objekts.
Pilnīga vai daļēja to kopēšana vai pārpublicēšana ir pieļaujama tikai ar autoru rakstisku piekrišanu.
Informācijas sniedzējs:
ĢILDE. Informācijas sniedzējs atbild par tās saturu.
Dizains un lapas izkārtojums © Filmu studija Ģilde, 1998