Rīgas Dokumentālo filmu studija 1940 - 1999
Rīgas Dokumentālo filmu studija 1940 - 1999
ir dibināta 1940. gadā. Kopš dibināšanas 50 gadu garumā tā bija Latvijā lielākā dokumentālo filmu studija, kas apvienoja republikas ievērojamākos dokumentālā kino meistarus.

Rīgas Dokumentāli filmu studijā RDFS strādāja starptausiskajos Oberhauzenes, Leipcigas, Ruānas, Los-Andželosas, Amsterdamas, Jamagatas... kinofestivālos atzinību guvušie kinorežisori Uldis Brauns, Aivars Freimanis, Ivars Seleckis, Hercs Franks, Ansis Epners, Andris Slapins, Juris Podnieks, ... kuru radošais darbs RDFS asociējas ar pasaulē atpazīstamo jēdzienu "Rīgas Dokumentālā kino skola".
Glazgovā Ivars Selecka un Tālivalda Margēviča filma Šķērsiela ieguvusi gan Eiropas Kino Akadēmijas prestižo balvu "Felix", YAMAGATAS Ffestivālā Roberta Flaerti (The Grand Prize), ir atzīta par labāko filmu PSRS un ieguva Nike balvu, Latvijā ieguva "Lielā Kristapa balvu, tika atzīta par gada labāko dokumentālo filmu.
Tādēļ droši varam teikt - "Rīgas Dokumentālā kino skola" ir augstas raudzes pasaulē pazīstams un atzīts dokumentālais kino.

Paralēli pilnm,ertāžas, īsm etrāžas un zinātniski - populārām filmām tika uzņemti vairāk kā 2 500 kinožurnālu. Tie atspoguļoja cilvēku darbu, sadzīvi, kultūru un ievērojamākos un notikumus Latvijas republikas dzīvē turpoat 60 gadu garumā. Pieminēsim kaut vai kinožurnālā fiksētās pirmās komunistiskās valdības vēlēšanas 1940 gadā un Latvijas valsts neatkarības atgūšanas notikumus 1991. gadā.

RDFS ir radīta virkne mācību filmu par Latvijas kultūru un vēsturi. Dažas tika uzņemtas, piedaloties partneriem no rietumu valstīm. Ievērojamākā kopprodukcija bija ar British Universities Film & Video Council un French TV kompāniju FR-3. Sadarbība notika arī kinoarhīvu izmantošanas jomā.

RDFS ir uzkrājusi lielu pieredzi darbā ar kinoarhīviem, studijas rīcībā ir 1 500 kinodarbu. Šis apstāklis ļāva RDFS ikļaut MIP-TV katalogā.

Plašāku informāciju varat iegūt:

Apsītis Andrejs
Tel/Fax: (371) 67210022


www.latfilma.lv - sākumlapa
Filmu veidotāji
Organizācijas
Filmas
Jaunumi!

Šajā lapā publicētie materiāli ir autortiesību objekts.
Pilnīga vai daļēja to kopēšana vai pārpublicēšana ir pieļaujama tikai ar autoru rakstisku piekrišanu.
Informācijas sniedzējs:
ĢILDE. Informācijas sniedzējs atbild par tās saturu.
Dizains un lapas izkārtojums © Filmu studija Ģilde, 1998